Spontaniczne działania w biznesie czy przemyślana strategia

strategia

Zdecydowanie sposobów na stworzenie wymarzonego biznesu jest wiele, ale zasadniczo podzielić możemy sposób ich tworzenia na zaledwie dwa sposoby. Pierwszy to przemyślana strategia, która uwzględnia wszystkie ewentualne czynniki i eliminuje ryzyko do stopnia minimalnego, a drugi sposób to znacznie bardziej szalone i spontaniczne podejście, gdzie biznes zaczyna się w tak zwanej piwnicy i po krótkim czasie rozrasta się do niebotycznych rozmiarów. Historia uczy, że obie te strategie mają swoich zwolenników, a przede wszystkim obie sytuacje w historii wygenerowały wiele doskonałych firm.
W przypadku spontanicznych działań często w historii pojawiały się produkty innowacyjne. W zasadzie większość z nich właśnie takie początki miała i w wielu wypadkach nikt nawet nie wróżył im żadnego powodzenia, często również na dany produkt patrzono w dziwny sposób, prześmiewczo. Dopiero kolejne lata i samozaparcie twórców sprawiało, że dane odkrycie stawało się elementem naszego codziennego życia. Czasami również w takich właśnie małych warsztatach i przysłowiowych szopach powstawały wielkie biznesy, gdzie tworzono pierwsze elementy elektroniki na przykład do nowoczesnych komputerów znanych marek, które dziś są rozpoznawalne na całym świecie. Oczywiście drugie rozwiązanie, które polega na tym, by dobrze przemyśleć i opracować całą strategię działania również jest dobre. W tym przypadku minimalizujemy ryzyko straty i nieudanego biznesu, choć oczywiście działania są znacznie mniej spontaniczne. W tym drugim wypadku jednak większość działań przynosi efekt, podczas gdy spontaniczne działanie w biznesie przypomina bardziej działanie zerojedynkowe, w którym albo osiągamy wielki sukces, albo spadamy z dużej wysokości z zerem.
Wybór tej strategii nie jest oczywisty. Zwykle odbywa się zupełnie spontanicznie. Wiele osób nie mających środków na wielkie kampanie reklamowe czy też materiały najwyższej jakości, w zaciszu domowym tworzy produkty innowacyjne, ciekawe i oryginalne, które następnie stają się znane na świecie. Zwykle w myśl zasady, że potrzeba jest matką wynalazku, taka osoba doskonale sobie radzi z wieloma przeciwnościami, tworząc niesamowite rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności