Drewniany taras – marzenie właścicieli domów

drewniany taras

Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym, z pewnością nieraz zastanawiałeś się nad dobudowaniem tarasu. Będzie on miejscem odpoczynku i relaksu, duży i przestronny taras stanie się też przestrzenią do spotkań z przyjaciółmi przy grillu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu desek tarasowych? Najważniejsze jest to, by były one odporne na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu powierzchnia tarasu zachowa swój estetyczny wygląd na długo. Jeśli zamierzasz użyć środków do konserwacji drewna, wybierz produkty wysokiej jakości i zwróć przede wszystkim uwagę na to, by nie były to substancje łatwopalne. Na rynku są dostępne deski na taras wykonane z drewna różnego rodzaju: może być to drewno pochodzenia europejskiego, rodzime, lub egzotyczne. Każdy rodzaj drewna ma pewne charakterystyczne właściwości, które warto znać. Nie bez znaczenia jest też kolor.
Najlepsze deski na taras to oczywiście takie, które będą odporne na oddziaływania pogody, niezależnie od pory roku. Ważną sprawą jest także estetyka i bezpieczeństwo. Deski odporne na czynniki atmosferyczne powstają z termodrewna. Jest ono odpowiednio przygotowane za pomocą obróbki termicznej. Dzięki niej jest bardzo wytrzymałe. Jaka nawierzchnia na taras drewniany będzie najlepsza? Niektóre osoby decydują się na zakup samych desek, inne kupują gotowe systemy na tarasy drewniane. Ważną sprawą jest też decyzja: jakie drewno wybrać na taras – egzotyczne, czy może Polskie? Osoby, które planują wykonanie tarasu z desek egzotycznych, często wybierają np. drewno tekowe. Zaleta desek tarasowych z drewna egzotycznego to duża oleistość. Drewno nie będzie dzięki temu wchłaniało wody, więc powierzchnia tarasu będzie odporna na deszcz. Drewno, które nie chłonie wody jest też bardziej odporne na mróz, nie będzie też sprzyjać rozwojowi pleśni i grzybów. Jeśli chcesz kupić deski tarasowe z polskiego drewna, najczęściej polecane są deski jesionowe, dębowe, sosnowe, świerkowe lub z modrzewia europejskiego.
Czy warto wybrać termodrewno na taras?
Klienci często wybierają termodrewno ze względu na liczne zalety tego zahartowanego materiału. Dzięki nowoczesnym technologiom zyskano odporne na pogodę drewno tarasowe. Podziałano na nie wysoką temperaturą, która zabezpieczyła deski przed nadmiernym pęcznieniem i kurczeniem się. Te deski tarasowe odporne na deformacje ograniczają też ryzyko rozwoju drobnoustrojów i pleśnienia. Tak przygotowane deski są jednak bardziej kruche, a to z powodu odparowania wody. Montaż desek na tarasie musi być więc ostrożny, należy uważać, by nie doprowadzić do pęknięcia drewna. Warto pamiętać, że wysoka temperatura, działająca na tego typu deski tarasowe, zmienia kolor drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności