Gdzie poznać nowych ludzi – krótki poradnik jak rozpocząć nowe relacje

ludzie

Każdego czasem nachodzi uczucie samotności. Jest to naturalne, ponieważ żyjemy w dobie Internetu, kontaktu przez komunikatory rożnego rodzaju. W miejscach publicznych ludzie już nie rozmawiają ze sobą, patrzą w swoje smartfony, zajęci własnymi sprawami. W takim stanie rzeczy nie ma nic złego, specyfika tych czasów. Jednak może to rodzić problemy ze znalezieniem nowych znajomych, przyjaciół, partnerów. Może zdarzyć się, że nie nawiązaliśmy relacji ze współpracownikami lub znajomymi ze szkoły, z różnych powodów. Jak więc poznać kogoś nowego?
Z racji, że najłatwiej jest poznać osoby, z którymi się przebywa, warto poszukać osób z firmy lub szkoły, których może jeszcze nie znamy, które wydają się sympatyczne. Nie zamykaj się na relacje w miejscu pracy lub nauki. Chociaż mogłoby wydawać się, że znasz wszystkich, prawdopodobnie są tez ludzie, których tylko kojarzysz z widzenia, słyszałeś o nich. Organizowane spotkania firmowe, szkolne, z uczelni, dają świetną okazję do bliższego poznania osób z najbliższego otoczenia. Czasem osoby, które na początku nie wzbudziły naszej sympatii, po bliższym poznaniu dużo zyskują.
Nowe relacje rodzą się, kiedy jesteśmy otwarci na drugą osobę i pozwalamy, aby nawiązał się między nami kontakt. Może zdarzyć się, że ktoś zagada cię w sklepie, w bibliotece – nie wycofuj się i nie stresuj. Z takich pobieżnych rozmów może wyniknąć dalszy kontakt i ciekawe relacje. Prawdopodobnie nie wszystkie osoby, które chcą nawiązać z nami rozmowę powinny dostać nasza całą uwagę. Warto oczywiście zachować ostrożność, jeśli ktoś wydaje się nam niepewny, nagabuje nas, próbuje wyłudzić pieniądze itd.
Najlepsze relacje z drugą osobą można nawiązać poprzez pasje. Jeśli jeszcze jej nie masz, warto zastanowić się co się kocha, znaleźć swoje hobby. Mogą to być przeróżne rzeczy: rysowanie, rzeźba, taniec, sport, wyprawy górskie, a nawet przesiadywanie w bibliotece. Poznanych ludzi w takich miejscach od razu łączą wspólne zainteresowania, łatwiej jest przełamać „pierwsze lody”, rozpocząć rozmowę, znaleźć tematy do dyskusji.
Nowych ludzi łatwo jest też poznać na spotkaniach organizowanych przez znajomych, „domówkach”, spotkaniach na mieście. Czasem znajomi przyprowadzają kogoś nowego, kogo chcieliby przedstawić. Ze spotkań znajomych-znajomych często wynikają nowe przyjaźnie, nawet związki i jest to świetny sposób, żeby kogoś poznać, dlatego warto się na takich spotkaniach pojawiać i być otwartym na będące na nich osoby. Niektórzy nie lubią dużych grup osób i nie jest to nic złego, warto jednak przemóc się, szczególnie jeśli szuka się nowych znajomych. Chwila rozmowy może wystarczyć, aby zachęcić kogoś do kontaktu i otworzyć nowe drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności