Rowerem do pracy – ekologiczny wybór każdego dnia

rower

Jesteś mieszkańcem miasta i dojeżdżasz codziennie do szkoły, na uczelnię czy do pracy? Używasz w tym celu samochodu albo innego środka transportu, który produkuje zanieczyszczenia? Większość mieszkańców miast niestety tak robi, przez co dzisiejsze miasta wyglądają tak, jak wyglądają – samochody stoją w korkach, z ich rur wydechowych kopcą się toksyczne spaliny, a powietrze i budynki przybierają odcienie szarości. Z pewnością sytuacja ta nie jest korzysta z punktu widzenia ekologii. A nasza planeta i środowisko potrzebują tego, żeby w końcu przejąć się ich dobrostanem. Jeżeli chcemy, żeby nasze dzieci miały szansę na zdrowe, długie i szczęśliwe życie, musimy zacząć dbać o ekologię już dziś. Tak, żeby gdy przyjdą na świat, znalazły jeszcze jakieś miejsce na Ziemi, gdzie można oddychać świeżym powietrzem i wyjść na spacer nie musząc zakładać maseczki anty-smogowej. Lata zachłyśnięcia się przemysłem i technologią mamy już za sobą. Pora obudzić naszą świadomość i zacząć żyć ekologicznie, w harmonii ze środowiskiem, które jest naszym najważniejszym domem.
Jeżeli takie nastawienie do ciebie przemawia, możesz przyczynić się do poprawy sytuacji ekologicznej na świecie już dziś. Wiele osób na całym świecie wybrało już to rozwiązanie i nie tylko poprawili sytuację środowiska, w którym żyją, ale też wpłynęło to bardzo pozytywnie na ich życie i zdrowie. Mowa o tym, żeby zrezygnować z samochodu i przesiąść się na rower. Rower to niezwykle przyjazny środek transportu jeśli mieszka się w mieście. Jest mały i poręczny, dojedzie wszędzie, a także nie sprawia tyle problemów z parkowaniem co samochód. Przy niewielkich odległościach, jakie mamy do pokonania w miastach, rower jest idealnym środkiem transportu. Jeśli uwzględnimy korki w mieście, czas poruszania się rowerem wyjdzie prawdopodobnie nawet na naszą korzyść. Przede wszystkim jednak rower nie produkuje spalin, jest więc odpowiedzialnym i świadomym wyborem, który każdy człowiek może dokonać dla dobra planety.
Jeśli zdecydujesz się być ekologiczny i przesiąść się na rower, zwróci ci się to z korzyścią nawet kilkukrotną. Nie tylko będziesz miał to wspaniałe poczucie, że robisz coś dobrego i ekologicznego. Codzienna dawka ruchu będzie miała też nieoceniony wpływ na twoje zdrowie. Do pracy czy na uczelnię zajedziesz z zaróżowionymi policzkami i naładowany endorfinami, które wytwarzają się podczas uprawiania sportu. Również twoje ciało podziękuje ci za tą codzienną porcję ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności