Wybory 2018

wybory 2018

Zbliżają się wielkimi krokami wybory samorządowe 2018. To moment kolejnego wielkiego testu polskiej demokracji. Polacy będą mogli wybrać samorządowców, czyli na przykład rady gmin, powiatów czy też prezydentów miast i burmistrzów gmin. 21 października wszystko się rozpocznie i błyskawicznie się rozstrzygnie. Poza sytuacjami gdzie będzie konieczna druga tura wyborów będziemy wiedzieli już wszystko odnośnie nowych władz samorządowych w poszczególnych miastach i gminach na terenie naszego kraju.

Wybory samorządowe niestety nie cieszą się w Polsce sporym zainteresowaniem co paradoksalnie jest sporym błędem, bo właśnie te wybory dla przeciętnego Polaka powinny znaczyć najwięcej. Wybierzemy wszak ludzi, których decyzje będą ważyły bezpośrednio na przykład na naszym otoczeniu, inwestycjach naszego miasta i tym, w jaki sposób nasza gmina czy nawet wieś jest zarządzana. Takie działania powinny być ważne z perspektywy dosłownie każdego obywatela i właśnie dlatego tak istotne jest wybranie się 21 października 2018 na wybory samorządowe i zdecydowanie o przyszłości swojego najbliższego otoczenia. Niska frekwencja, którą zwykle widzieliśmy w tych właśnie wyborach nie napawa na pewno optymizmem, ale być może tym razem będzie zdecydowanie lepiej i Polacy znacznie chętniej udzielą swoich głosów osobom, które startują. A to wybory specyficzne. W nich właśnie startować będzie najwięcej bezpartyjnych kandydatów, którzy posiadają często oryginalne i naprawdę niebanalne pomysły na zmienienie rzeczywistości wokół nas. Obietnic wyborczych znajdziemy tu sporo, ale przede wszystkim to właśnie politykom niższego szczebla jest częściej łatwiej wprowadzić zmiany w życie, aniżeli ma to miejsce w przypadku dużych partii politycznych i rozgrywki na szczeblu sejmowym. W przypadku polityki lokalnej sprawy mają się inaczej i wszystkie działania mogą być prowadzone ekspresowo, a więc to właśnie te wybory wpływać będą najbardziej wydatnie na kwestie takie jak parki, szkoły, otoczenie miejskie, zieleń i wiele innych spraw, które dla nas jako mieszkańców miast i wsi powinny być tak naprawdę kluczowymi sprawami życiowymi.

Warto zdecydować się na to, by w tym roku udać się na wybory samorządowe i zagłosować na swoich faworytów. Warto poczytać o tym, co oferują oni swoim miastom i gminom, bo oferty te nieraz są naprawdę dość interesujące i warte przyjrzenia się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności